Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Dornova metoda

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které jsou klouby a obratle přesně a bezpečně uváděny do svých původních a správných poloh.

Ošetření bývá doplněno o Breussovu masáž , kdy se jemně masírují akupresurní body a páteř. Breussova masáž uvolňuje tlak na ploténky a napětí ve svalech.

O metodě

Jejím objevitelem je Němec Dieter Dorn. Nebyl to lékař ani vědec, ale majitel pily, který si při práci poškodil páteř a vyhledal pomoc sedláka, známého schopností uzdravovat a zbavovat právě těchto potíží.

Byl ohromen rychlým účinkem metody, s jakou mu tento muž pomohl od bolesti a rozhodl se jí sám naučit, rozvíjet a praktikovat. Z lidí, které sám tuto metodu učil a z jejich žáků pak postupně vyšli první školení terapeuti a Dornova metoda je dnes velmi rozšířená, např. i v Africe.

Co je to Dornova metoda?

Dornova metoda vyrovnává tělesnou statiku, pomáhá od potíží a bolestí pohybového aparátu, tedy např. od bolestí kyčlí, zad, kolen, při potížích s tzv. tenisovým loktem, při skolióze nebo při rozdílné délce končetin, nejde-li o vrozenou vadu.

Může však také pomoci např. při bolestech hlavy, při potížích s koncentrací, při srdeční arytmii, přináší úlevu od šumění v uších, od křečových žil, krátkozrakosti, při vysokém krevním tlaku či u závratí, ale také u psychických potíží.

Zároveň se vlivem ošetření Dornovou metodou otevírají v těle pacienta tzv. brány energie, která pak v člověku může lépe proudit.

Načítám...

Jak probíhá ošetření Dornovou metodou?

Ošetření probíhá přesně a pečlivě volenými, pomalými a přirozenými pohyby pacienta za účasti a kontroly ošetřujícího a pomocí jemného tlaku palců terapeuta na určité body v určitých oblastech.

Základem metody je srovnání dolních končetin v kyčelních kloubech a tím i délky dolních končetin a SI skloubení.

Nestejnou délkou končetin trpí až 95% lidí.

Nestejná délka způsobuje pokřivení páteře od, kterého se mohou odvíjet potíže s páteří, ploténkami ale i další potíže související s utlačenými nervy, které z páteře vychází po celém těle, nebo zkrácené svaly mohou ovlivnit např. ruce i nohy.

Ošetření není možné provést při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Terapeut nikdy nepřekračuje práh bolesti pacienta a nemanipuluje s klouby tak, že by se je snažil vracet do správných poloh trhnutím.

Metoda je tak naprosto bezpečná a téměř bezbolestná.

Dornovu metodu může podstoupit každý, jen trochu mobilní pacient.

Pro její úspěšnost a maximální přínos je však nutná určitá spolupráce klienta s terapeutem, spočívající např. ve změně špatných pohybových návyků či ve zvýšené tělesné aktivitě.

A také trpělivosti, kdy dlouhodobě fixované nesprávné držení těla, není možné odstranit lusknutím prstů. Je třeba pracovat dlouhodobě v nápravě nesprávných návyků a posílení a uvolnění celého těla, přiměřeným (K věku, zdravotnímu stavu) pohybem.

Tělo potřebuje nějaký čas aby se zbavilo starých stereotypů a zafixovalo si nové/správné postavení kloubů a svalů.