Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Ajurvédská olejová masáž ABHYANGA

Hluboce relaxační masáž teplým olejem celého těla, která je velice zdraví prospěšná. Více Jak působí

Masáž je velmi prospěšná pro krevní oběh a regulaci tlaku (vysokého směrem dolů a nízkého nahoru). Rovněž je příznivá pro podporu správné činnosti lymfatického systému (nenahrazuje však manuální lymfatické drenáže) a pro detoxikační procesy v těle – tím stimuluje imunitu člověka.

Používá se větší množství teplého oleje

Celé Vaše tělo namasírujeme teplým sezamovým olejem. Používáme nejčistší sezamový olej s vitamínem E a vyvážená přírodní vonná kompozice zaručuje velice jemnou masáž.

Sezamový olej je znám už po tisíciletí a jeho blahodárné účinky se hojně využívají převážně v Asii. Zvyšuje obranyschopnost organismu a vyniká svými antioxidačními vlastnostmi.

Sezamový olej
 patří mezi zdroje řady prospěšných látek, mezi které patří vitamín A, vitamíny skupiny B, nenasycené mastné kyseliny a minerální látky. Díky přítomnosti železa pomáhá při chudokrevnosti. Opomenout bychom neměli ani přítomnost lecitinu, podporujícího funkci mozku i nervovou činnost obecně. Reguluje metabolické pochody v organismu a příznivě působí na vzhled pleti.

Sezamový olej vstřebává škodliviny z těla.

Sezamový olej může být doplněn podle Vaší konstituce dalšími přírodními oleji

Váta – levandulový olej zklidňuje pokožku i mysl. Pomerančový olej dokresluje příjemnou vůni.

Pitta – přírodním pomerančovým a gerániovým olejem zlepšujími náladu a osvěžují. Olej ze santalového dřeva uklidňuje a uvolňuje tělo i mysl.

Kapha – mírně hřejivým zázvorovým olejem, který zárověň působí povzbuzujícím a posilujícím efektem. Bergamotový a citrónový olej pozitivně ovlivňuje lymfatické a oběhové cesty.

Svaly i tkáně se Vám prokrví a krásně se rozproudí lymfa.

Ajurvédskou olejovou masáž by si měl každý někdy v životě dopřát.

Jak působí

Ajurvédská masáž působí jako naprosto dokonalý relax pro tělo i mysl. V průběhu masáže je stará krev uvolňována jemným mačkáním svalů a čerstvá je na její místo dodávána rychleji, což má výborný účinek na vyplavování toxinů z těla ven.

Masáž velmi efektivně působí na šlachy a vazy, neboť odstraňuje blokace v těle, jež mohou mít různorodý původ. Doporučuje se u problému s klouby, při stimulaci činnosti jednotlivých životně důležitých orgánů a harmonizaci hormonálního systému.

Masáž dodává organismu opět životní energii, je velmi vhodná po porodu a v šestinedělí – pro matku i novorozence! Abhyanga je velmi vhodná pro ženy v období klimakteria (přechodu), neboť usnadňuje jeho průběh a eliminuje negativní projevy na fyzické i psychické rovině.

Ajurvédské masáže pomáhají u chronickém a akutním spánkovém problému, u revmatických obtížích, psychosomatických komplikacích.

Pravidelnými ajurvédskými masážemi se posiluje imunitní systém, tělo je chráněné před vyčerpáním, stresem, bolestmi hlavy, únavou. Masáž povzbudí celé vaše tělo.

Jak masáž probíhá

Masáž probíhá v pohodlí na lehátku s polštářkem a teplou dekou. Postupně je masírováno teplým olejem celé tělo jemnými tahy.

Jakou variantu vybrat

Základní varianta 120 minut, kdy je dostatek času na dokonale provedenou masáž celého těla.

Varianta 70 minut je zkrácenou verzí 120 minutové masáže, kratší provedení znamená méně opakování.

Dle zkušeností klientů, kteří zažili opakovaně obě varianty je rozdíl hlavně v době působení masáže v následujících dnech, kdy účinnost kratší masáže “vyprchá” dříve

Kratší varianta je vhodná pro seznámení s ajurvédskou olejovou masáží, při pravidelných masážích nebo střídání 120 a 70 minutových variant v pravidelných intervalech.

Varianta 150 minut celotělová masáž je doplněna o masáž obličeje a hlavy (obličej se masíruje jen malým množstvím oleje, vlasová část bez oleje). Prožitek z této masáže je mnohem silnější a uvolnění mnohem hlubší.

Načítám...