Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Kraniosakrální balancing

Kraniosakrální balancing se zaměřuje na oblast krania (lebky), páteře a sakrální oblasti (kosti kříže) a na jejich spojení. Tento přístup se snaží obnovit rovnováhu a harmonii mezi různými tkáněmi, svaly a orgány v těchto oblastech.

Pracuje s předpokladem, že tělo má vlastní vnitřní rytmus, který se projevuje v pulzacích mozkomíšního moku. Používají se jemné doteky, pro zjištění, zda jsou tyto pulzy správné.

Často se používá k léčbě různých zdravotních problémů, jako jsou migrény, bolesti hlavy, nespavost, stres, úzkost, bolesti v zádech a další. Může se také použít k podpoře obnovy po úrazech a operacích.

Kraniosakrální balancing je větev kraniosakrální terapie vycházející z biodynamického přístupu.

Celostní terapie založená na respektujícím, holistickém přístupu k člověku, jejímž cílem je podpořit klienta, aby se spojil s prvotní matricí zdraví, s původním nastavením systému, a na všech úrovních – tělesné, duševní i duchovní – si prožil svou celistvost, jednotu a působení.

Co se tedy při biodynamickém kraniosakrálním ošetření děje?

Na tuto otázku není snadné stručně odpovědět, protože díky širokému poli vnímání, jež ošetřující udržuje, probíhají v systému tisíce dějů zároveň.

Začít zde vyjmenovávat, co všechno je možné, by nebylo moudré.

Každý člověk je jedinečný a díky jeho neopakovatelné osobní historii se stejně jedinečně odvíjí i jeho vrozený plán léčení.

Ten rozhoduje o tom, kde a jak se bude pracovat a léčit, nikoliv terapeut na základě stanovení diagnózy.

Terapeut jen vytvoří potřebný prostor a klid pro vyjasnění vrozeného plánu léčení a svojí přítomností podpoří činnost.

Uvnitř každého z nás existuje moudrost, Inteligence, která zpracovává veškeré INFORMACE O NÁS.

Snahou kraniosakrální biodynamiky tedy není ODSTRANĚNÍ BOLESTI A UTRPENÍ, ale OBNOVENÍ ZDRAVÍ A HARMONIE ZEVNITŘ.

Načítám...

Co o tom říká Marcella Raya Gregorová

Vedle kraniosakrální terapie se lze setkat s pojmem kraniosakrální biodynamika.

🥰Toť moje srdcovka a náplň…víc než 10 let.🥰

Jaký je mezi tedy nimi rozdíl?

Kraniosakrální terapeut se při své práci orientuje na přírodní síly, jež organizují naši formu a funkci. Způsobem své práce podporuje samoléčebné procesy vrozené každému z nás. Terapeut se pohybuje zejména v tekutinách a mechaniku struktur vnímá jako důsledek působení pohybu tekutin a vitality. Zjednodušeně řečeno, terapeut pracuje s nemocí, blokádou a snaží se jí pomocí velice jemných technik silou „opravit“.

Naproti tomu biodynamický terapeut věří, že když je v těle dostatek potence a vytvoří se vhodné podmínky, vrozený léčebný a životní plán klienta přesně ví, co má udělat, tudíž tento terapeut nepracuje s nemocí, ale se zdravím, které podporuje a dává mu prostor.

Kraniosakrální biodynamika může z vnějšího pohledu připomínat práci s energiemi – reiki. V jádru se však jedná o naprosto něco odlišného, založeno na zcela jiných principech. Terapeut nedodává klientovi vlastní energii, ale pomáhá klientovi podpořit svůj vlastní rytmus Dechu života – univerzální moudré léčivé síly.

Zároveň se nejedná ani o masáž, někde dotek, někde ne.

Frekvence ošetření je individuální. Pro docílení větších změn se doporučuje projít sérii 3-5 ošetření s kratším odstupem (1–2 týdnů).

Důležité je zmínit, že Kraniosakrální biodynamika nemá žádné kontraindikace, je použitelná skoro na všechno a nedá se s ní snad nic zkazit. Maximálně vám nezabere. Rozhodně je to metoda velmi příjemná.

Terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie – od miminek až po seniory.

Na závěr má klient možnost si ještě chvíli odpočinout a nechat vše pozvolně doznít. Samotné ošetření na lehátku trvá přibližně 60 minut a celá návštěva u terapeuta pak vyjde na asi 90 minut. Dozvuky terapie mohou trvat i několik dní.

Nejkrásnější a nejpůsobivější je kombinace obou metod, podle potřeb klienta.