Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Breussova masáž

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády.

Významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky, a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti beder a kříže.

Mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou.

Může se ale použít jako příprava před ošetřením páteře, kdy tato jemná energetická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu.

Při této masáži se uvolňují meziobratlové bloky, tím se páteř srovná do přirozené pozice a meziobratlové ploténky mají větší možnost se vrátit do původní pozice.

Tato velice jemná, příjemná a uklidňující masáž je prováděna pomocí kvalitního třezalkového oleje, který uvolňuje a vyživuje meziobratlové ploténky.

Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře.

Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje.

Rezervace

Načítám...

Jak probíhá

Breussovou masáží páteře se různými speciálními hmaty oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla potřebné místo.

Při samotné masáži se používá třezalkový olej. Je to substance olivového oleje vylisovaného za studena s květem třezalky. Je lehce načervenalé barvy a má nesmírnou léčivou sílu. Je citlivý na světlo. Proto je potřeba se po nanesení oleje vyhýbat pobytu na slunci i v soláriu (minimálně 24 hodin). Má schopnost uvolňovat svaly. Regeneruje a uvolňuje ploténky.

Ploténky po masáži třezalkovým olejem mírně nabobtnají a tím dojde k uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Třezalka působí antidepresivně a protizánětlivě, zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu.

Dále se používá hedvábný papír, který se přikládá na olejem ošetřenou páteř, kde slouží jako kondenzátor nečistot. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.

Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje.

Při Breussově masáži se automaticky ošetřují také akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolesti zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.

Kontraindikace

  • Bechtěrevovo onemocnění
  • revmatické onemocnění
  • chronické zánětlivé onemocnění páteře
  • akutní stavy
  • virové onemocnění, horečka
  • nádorové onemocnění
  • těhotenství

Články