Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Sportovní masáž

Vychází z principů klasické masáže s odlišným využitím masážních prostředků dle potřeb klienta. Pomáhá s přípravou na sportovní výkon i při zotavovacích procesech po zátěži, s odstraněním metabolitů způsobujících bolestivost svalů po výkonu, navrací pohyblivost a snižuje napětí. Navozuje pocit pohody a relaxace. Předchází křečím a omezené hybnosti.
Napomáhá zotavení a rychlejší regeneraci po zranění. V případě regenerace po zranění doplňuji o jednoduché a vhodné cviky na cvičení.
V přechodném období u sportovců formou KONDIČNÍ masáže pro udržení kondice a zabránění poklesu výkonnosti (vhodné 1-2x do týdne).

Načítám...

Sportovní masáž je speciální typ masáže, který je zaměřen na prevenci a léčbu svalových a kloubních problémů spojených s fyzickou aktivitou. Sportovní masáž pomáhá zlepšit krevní a lymfatický oběh, uvolňuje napětí a zvyšuje flexibilitu. Sportovní masáž je vhodná pro sportovce i rekreační sportovce, kteří chtějí zlepšit svůj výkon, zkrátit dobu regenerace a předcházet zranění.

Sportovní masáž se skládá z několika fází, které se liší podle toho, kdy je masáž prováděna. Před sportovním výkonem se používají techniky, které stimulují svaly a nervy, zvyšují prokrvení a připravují tělo na námahu. Po sportovním výkonu se používají techniky, které uvolňují svaly, odstraňují kyselé látky a urychlují hojení mikrotraumat. Mezi sportovními výkony se používají techniky, které udržují svaly v dobré kondici a napomáhají jejich regeneraci.

Posoudíme stav svalů a kloubů, zvolíme vhodné techniky a intenzitu masáže, a také doporučíme cvičení a protahování pro prevenci a rehabilitaci. Respektujeme kontraindikace a omezení spojené s některými zdravotními stavbami nebo léky.

Sportovní masáž je účinný způsob, jak podpořit zdraví a pohodu těla i mysli. Sportovní masáž pomáhá nejen zlepšit sportovní výkon, ale také snižuje stres, zlepšuje náladu a posiluje imunitu. Pokud chcete vyzkoušet sportovní masáž, obraťte se na nás. Těšíme se na vás!