Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Klasická masáž

Physical therapist doing massage of male’s shoulder

Klasická masáž je neinvazivní manuální technika, která se používá ke zmírnění bolesti, napětí a křečí v svalové tkáni a k podpoře celkového zdraví a pohody. Masáž může být aplikována na celé tělo nebo na konkrétní oblasti, jako jsou záda, krk, ramena nebo nohy.

Během klasické masáže masér používá různé techniky, jako jsou hlazění, tření, hnětení, kmitání a tlak, aby uvolnil svalové napětí a zlepšil prokrvení v oblasti masáže. Masér obvykle začíná lehkými doteky, aby uvolnil napětí a uvolnil oblast. Poté postupuje k hlubším technikám, aby uvolnil tužší a napjatější svalová vlákna.

Klasickou masáž je možné kombinovat s dalšími technikami např. TRIGGER POINTS ( SPOUŠŤOVÉ BODY ) , Dornova metoda, Breussova masáž pro větší účinek masáže.

Masáž může trvat různě dlouho v závislosti na potřebách klienta a typu masáže. Masér může pracovat s klientem na určení oblastí, které vyžadují pozornost, a na zvýšení efektivity terapie.

Klasická masáž se používá k léčbě různých problémů, jako jsou bolesti zad, bolesti hlavy, úzkost, deprese, poruchy spánku a další. Masáž také může pomoci k podpoře celkové pohody a uvolnění stresu.

Klasická masáž je vhodná zejména pro uvolnění ztuhlého a zablokovaného svalstva a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Masáž také působí na činnost všech vnitřních orgánů, jejichž funkci pozitivně stimuluje.

Pomáhá tedy nejen při řešení již vzniklých zdravotních obtíží, ale je hodnotnou prevencí a cestou předcházení všem stavům, které tělo vytlačují z jeho rovnováhy a způsobují tak možné nepříjemné stavy kdekoliv v organismu.

Klasická masáž je také velmi relaxační a dochází u ní k uvolnění napětí a stresu. Navodí tedy duševní pohodu a přivede do Vašeho těla novou energii.

Načítám...