Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Jdu na masáž

Váháte anebo jdete na masáž poprvé?

 

Co mě čeká?

Přijďte ideálně 5-10 minut před rezervovaným časem masáže. Budete mít čas na hygienu, pohovor a přípravu na masáž. 

Uvedený čas masáže je u nás čistý čas. Vždy počítáme s časem před i po masáži k hygieně a přípravě.

Pokud nebudete schopni dodržet dohodnutý čas, prosím, dejte mi vědět, tak abychom zbytečně nečekali nebo aby mohli být informováni Ti, kteří čekají na volný termín. Stačí SMS nebo email.

Po přesunu do masérny si odložíte svrchník. Chvíli spolu pohovoříme o tom co Vás přivádí, co by jste si rádi z masáže odnesli, o průběhu masáže a jejích účincích.

Poté si dle druhu masáže odložíte, dostanete čistou osušku, ulehnete na lehátko, jste zakryti dle druhu masáže a ročního období osuškou, dekou nebo sarongem a Vaše masáž začíná.

 

Průběh masáže

U masáže se zpravidla nemluví. Ne kvůli poloze a ani kvůli tomu, že by váš masér byl nekomunikativní. 

Komunikace by se měla omezit jen na nezbytné informace týkající se masáže, o tom si povíme před masáží. 

Hlavním důvodem je, že při masáži je totiž více než nutné, aby masírovaná osoba pravidelně a řádně dýchala, a to z důvodu maximálního uvolnění a také správného rozložení ve svalech. Jedině tak může dojít k maximálnímu uvolnění napětí, bolesti a křečí.

Pro dokonalé uvolnění v místnosti  hraje relaxační hudba doplněná mírným, příjemným osvětlením a světlem svíček a vše je doplněno relaxačním aroma.

 

Pitný režim

Po masáži je důležitý pitný režim, vždy tu bude pro Vás připravena sklenička vody nebo hrnek čaje dle Vašich preferencí.

Doporučíme zvýšit pitný režim v následujících hodinách.

Pitný režim je důležitý s ohledem na detoxikační účinky masáže pro podporu lymfatického systému a ledvin pro odvod škodlivin z těla.

Nedostatečný pitný režim po masáži může vést k únavě a bolestem hlavy.

 

 

Co si mám vzít s sebou, co na sebe? 

Doporučuji pohodlné spodní prádlo, které neškrtí, a tím neruší při masáži i po masáži v relaxaci a nebrání toku energie a lymfy. To všechno pomáhá tomu, aby se škodliviny z těla mohly dostat co nejrychleji. U většiny masáží je ideální odložit vše s ohledem na uvolnění a lymfu. Odkrýváme jen části těla, které se masírují. 

Prádlo i oblečení přizpůsobte prosím s ohledem na použití oleje při masáži. I když olej osušíme, nebude to nikdy dokonalé. 

Přírodní oleje navíc příznivě působí na pokožku a mohou mít chladivé či prohřívající účinky i po masáži a zpravidla je nemusíte po masáži smývat.

Přesto, že používám jenom kvalitní přírodní oleje. Mohlo by dojít k ušpinění Vašeho oblíbeného prádla nebo oblečení. U Ajurvédských olejových masáží, kde se používá větší množství oleje je dobré si vzít i starší prádlo na převlečení, můžete samozřejmě dostat i jednorázové prádlo na místě, které je v ceně masáže.

 

 

Mám se nějak připravit ?

Aby se Vaše tělo mohlo plně oddat relaxaci, je vhodné jej nezatěžovat trávícím procesy, takže asi 1,5 h před masáží se nedoporučuje jíst těžká jídla, ani pít alkohol. 

Pokožka by měla být čistá a suchá podle zásad běžné hygieny naší zeměpisné šířky. 

Zapomenout na všechny starosti a povinnosti, které máte. Před masáží vypnout mobil a to včetně vibrací. 😉

Ideálně si po masáži plánovat odpočinek a relaxaci a tím umocnit účinky masáže. Většina časů masáží je z tohoto důvodu směřována na podvečerní a večerní časy, nebo víkendy.

 

Co v případě nemoci či těhotenství?

Akutní onemocnění je kontraindikace masáže. 

Jste-li těhotná prosím, informujte , abychom mohli společně konzultovat vhodnost masáže, případně změnit její termín.

Kontraindikace jsou vždy popsány u jednotlivých masáží, podívejte se na ně v menu služby.

 

Jak často chodit na masáž?

Je to samozřejmě individuální. A to v závislosti na problémech, jestli na masáž přicházíte jen tak na relax či máte potíže. 

V případě potíží je ideální absolvovat minimálně 3 masáže. První dvě během 7-10 dnů, další podle aktuálního stavu a domluvě s masérem.

U lymfatických masáží je třeba počítat s 5-10 návštěvami.

Pokud však přicházíte na masáž jen tak rekondičně, nejlepší je přijít tak jednou za tři až čtyři týdny.

Budeme hledat chybné stereotypy, které Vás přivedly do potíží a budeme pracovat na jejich úpravě.

Potíže nevzniknou zpravidla ze dne na den (i za akutním stavem většinou stojí dlouhodobější zanedbání) a proto je také nelze ze dne na den odstranit. Tělo má paměť a to jak na fyzické tak psychické úrovni a tu je potřeba postupně změnit.

Pro pravidelné návštěvy můžete využít výhodných balíčků v obchodě