Masáže&Terapie

Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost, která je dostupná nám všem.

Masáže&Terapie

Jdu na masáž

Váháte anebo jdete na masáž poprvé?

Co mě čeká?

Přijďte ideálně 5-10 minut před rezervovaným časem masáže. Budete mít čas na hygienu, pohovor a přípravu na masáž.

Pokud nebudete schopni dodržet dohodnutý čas, prosím, dejte mi vědět, aby mohli být informováni Ti, kteří čekají na volný termín. Stačí SMS nebo email.

Po přesunu do masérny si odložíte svrchník. Chvíli spolu pohovoříme o tom co Vás přivádí, co by jste si rádi z masáže odnesli, o průběhu masáže a jejích účincích.

Poté si dle druhu masáže odložíte, dostanete čistou osušku, ulehnete na lehátko, jste zakryti dle druhu masáže a ročního období osuškou, dekou nebo sarongem a Vaše masáž začíná.

 

Průběh masáže

U masáže se zpravidla nemluví. A to ne kvůli poloze a ani kvůli tomu, že by váš masér byl nekomunikativní. Komunikace by se měla omezit jen na nezbytné informace týkající se masáže, o tom si povíme před masáží. V místnosti  hraje relaxační hudba doplněná mírným, příjemným osvětlením svíček a vše je doplněno relaxačním aroma.


Hlavním důvodem je, že při masáži je totiž více než nutné, aby masírovaná osoba pravidelně a řádně dýchala, a to z důvodu maximálního uvolnění a také správného rozložení ve svalech. Jedině tak může dojít k maximálnímu uvolnění napětí, bolesti a křečí.

Pitný režim

Po masáži je důležitý pitný režim, vždy tu bude pro Vás připravena sklenička vody a doporučení zvýšit pitný režim v následujících hodinách.

Pitný režim je důležitý s ohledem na detoxikační účinky masáže pro podporu lymfatického systému a ledvin pro odvod škodlivin z těla.

Co si mám vzít s sebou, co na sebe? 

Doporučuji pohodlné spodní prádlo, které neškrtí, a tím neruší při masáži v relaxaci a nebrání toku energie a lymfy. To všechno pomáhá, aby se škodliviny z těla mohly dostat co nejrychleji.

Prádlo i oblečení přizpůsobte prosím s ohledem na použití oleje při masáži. I když olej osušíme, nebude to nikdy dokonalé. Přesto, že používám jenom kvalitní přírodní oleje mohlo by dojít k ušpinění Vašeho oblíbeného prádla nebo oblečení. U Ajurvédských olejových masáží, kde se používá větší množství oleje je dobré si vzít i starší prádlo na převlečení, můžete samozřejmě dostat i jednorázové prádlo na místě, které je v ceně masáže.

Mám se nějak připravit ?

Aby se Vaše tělo mohlo plně oddat relaxaci, je vhodné jej nezatěžovat trávícím procesy, takže asi 1,5 h před terapii se nedoporučuje jíst těžká jídla, ani pít alkohol. Pokožka by měla být čistá a suchá podle zásad běžné hygieny naší zeměpisné šířky. Zapomenout na všechny starosti a povinnosti, které máte. Před masáží vypnout mobil a to včetně vibrací. 😉

Ideálně si po masáži plánovat odpočinek a relaxaci a tím umocnit účinky masáže. Většina časů masáží je z tohoto důvodu směřována na podvečerní a večerní časy, nebo víkendy.

Co v případě nemoci či těhotenství?

Jste-li těhotná, anebo máte nějaké akutní či chronické onemocnění, poranění, prosím, ihned mě informujte, abychom mohli společně konzultovat vhodnost terapie, případně změnit její termín.

 

Jak často chodit na masáž?


Je to samozřejmě individuální. A to v závislosti na problémech, jestli na masáž přicházíte jen tak na relax či máte potíže. Například při ztuhlém krku je ideální docházet na masáž jednou týdně (pakliže je problém právě se ztuhlým svalstvem, nikoliv jinou, vážnou nemocí). Pokud však přicházíte na masáž jen tak rekondičně, nejlepší je přijít tak jednou za tři až čtyři týdny.

V případě potíží je ideální absolvovat minimálně 3 masáže. První dvě během 7-10 dnů, další podle aktuálního stavu a domluvě s masérem.

Budeme hledat chybné stereotypy, které Vás přivedly do potíží a najdeme jejich úpravu.

Vaše potíže nevznikly většinou ze dne na den (i za akutním stavem většinou stojí dlouhodobější zanedbání) a proto je také nelze ze dne na den odstranit. Tělo má paměť jak na fyzické tak psychické úrovni a tu je potřeba postupně změnit.